PRVOTŘÍDNÍ PÉČE

REFLEXNÍ TERAPIE

O reflexní terapii

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se využívají reflexní body plosky nohou a dlaní, právě zde se nachází velké množství nervových zakončení, jejichž stimulací lze ovlivnit stav všech vnitřních orgánů . Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je tato metoda používána především k diagnostice a léčbě. Pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Využití reflexní terapie

Reflexní terapii využíváme při všech zejména viscerálních obtížích. Při potížích hlubšího rázu nebo s velkou provázaností  doporučujeme klientům reflexní zónovou stimulaci celého těla.

Některé příklady využití z praxe :

  • Migrénách ( bolestech hlavy ): Hlavními příčinami migrén bývá zablokovaná krční nebo hrudní páteř(vhodné využít prostředky fyzioterapie a reflexní léčbu,jako doplněk), dysfunkce žlučníku nebo jater(vhodná je právě reflexní terapie). Na základě odebrání vaší osobní i rodinné anamnézy a především přesného a důkladného úvodního vyšetření určíme přesnou příčinu vašich obtíží a stanovíme vhodný terapeutický plán.
  • Bolestech zad a plotének:Po vyloučení anatomicko-patologického nebo funkčního podkladu vašich obtíží (zde by byla totiž vhodnější fyzioterapie) souvisí problémy s ploténkami většinou s oslabením ledvin (vhodné je užití reflexní terapie-v některých případech v kombinaci s léčbou homeopatickou a lymfodrenáží).
  • Bolestech kloubů: Hlavní příčinou bolestí kloubů bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky (Doporučujeme:reflexní terapii,homeopatickou léčbu,lymfodrenáž,detoxikaci a fytodietologický plán)
  • Skolióze: Zde doporučujeme kromě reflexní terapie především fyzioterapii s důrazem na vhodné cvičení pro uvolnění, protažení a posílení svalstva.
  • Alergiích: Příčina alergií většinou spočívá v orgánovém trojúhelníku ledviny - plíce - slezina. Kromě reflexní terapie doporučujeme úpravu stravy, vyloučení sladkostí, mléč. výrobků a smažených jídel (nutná disciplína),homeopatickou léčbu,lymfodrenáž a detoxikaci. Léčba alergií bývá většinou zdlouhavá a vyžaduje poměrně přísná režimová opatření.
  • Léčbě funkční sterility u žen: V těchto případech je hlavní léčebnou metodou fyzioterapie s primárním důrazem na postavení pánve a následné stabilizaci dosaženého fyziologického postavení pánve. Reflexní terapie je léčbou podpůrnou,která velmi výrazně urychluje její  průběh.

 

  • Detoxikaci těla, podpoře lymfatické drenáže
  • Nejčastěji používám techniku NMS (neuro-muskulární stimulace)
    - reflexní stimulace na celém těle

 

reflexni_zony_3.jpg
reflexni_zony_2.jpg
reflexní stimulace-ploska.jpg
reflexní stimulace DK-N1.jpg
Bc. F r a n c o v á M a r t i n a, cert. MDT
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one